škola
studium
aktivity
studenti
menuButton searchButton
mainpic
Kontakty
Učitelé
Historie školy
Jak se u nás studuje
Úspěchy našich studentů
Fotogalerie
Školská rada
Výroční zprávy
SPGS
Maturita
Učební plány
Dny otevřených dveří
Přijmací zkoušky
Plán práce školy
Předměty
Školní řád
Školní poradenské pracoviště
Kroužky
Zahraniční zájezdy
Maturitní ples
Akce školy
DofE
Divadelní klub
Klub deskových her
Rozvrh
Suplování
Školní jídelna
Zvonění
Ke stažení

Zahraniční zájezdy

2018/2019

11. 10. 2018      ZÁJEZD DO RAKOUSKA (LINZ A MATHAUSEN)

V rámci výuky NĚMECKÉHO JAZYKA byl do programu ve školním roce 2018/2019 zařazen jednodenní tematický zájezd se zaměřením na reálie Rakouska. Cílovými destinacemi byly koncentrační tábor MAUTHAUSEN a Muzeum budoucnosti AEC LINZ. Zájezdu se účastnili studenti vyššího gymnázia, především septimy a oktávy.

Cílem bylo umožnit studentům nejen uplatnit jazykové dovednosti, ale také se seznámit jak s minulostí, tak současnosti jedné z německy mluvících zemí - RAKOUSKA, jejíž historie je s naší úzce spjata. V moderním a interaktivním muzeu měli možnost nahlédnout do budoucnosti.


31.8. - 12.9.2018   ZÁJEZD DO GRUZIE
 

 

Výsledek obrázku pro GRUZIE  Po třetí jsme vyrazili díky našemu projektu do Gruzie. Navštívili jsme zákoutí Tbilisi,   vylezli na Abuli v Malém Kavkazu, prošli se horami v Adžárii, propletli jsme se skalním   městem   Vardzia. Relaxovali jsme v minerálním pramenu, zaskotačili v koňském sedle   či  zdolávali  kopce ve Velkém Kavkazu. Tyhle krásy byly proloženy srdečnou náručí   místních lidí a báječnou kuchyní. Navázali jsem opět vřelé vztahy při družbě se studenty v Zhinvali, kde byly předány dárky i pozvání do Prahy. V 11 párech očí našich studentů  byly vidět  jiskérky štěstí, které v nich zanechala tato krásná země.   FOTO - ZDE

 

8. - 15.9. 2018   STUDIJNÍ POBYT V JIHOFRANCOUZSKÉM MONTPELLIER...

 

Související obrázek

     Zářijové návštěvy Francie se už staly naší tradicí a my tedy máme zdárně za sebou další   jednu z nich. Letos jsme si zopakovali vloni tak úspěšný studijní pobyt v jihofrancouzském   Montpellier. Poznat Francii ze všech úhlů vyjeli studenti kvint, sext a oktáv spolu se   studenty  GPJP. Jednalo se především o pobyt studijní, takže každé dopoledne našeho   týdenního pobytu trávili studenti v jazykové škole, kde se zdokonalovali a zdokonalovali.   Odpoledne jsme věnovali výletům do okolí. 

  Foto  ZDE.      Více  ZDE. 

  

2017/2018

 

3. - 8.6.2018   TURISTICKO-SPORTOVNÍ KURZ VE SLOVINSKU

 

   Kurz 3.E a 3.F se uskutnil  ve městečku Bovec v Julských Alpách ve Slovinsku. Kurz byl zaměřen na poznávání krajiny v    kouzelném prostředí Triglavského národního parku. Děti byly na nenáročných výletech seznamovány s vývojem zdejší         přírody,  dáleproběhly hry v přírodě, a pak i takové lahůdky jako je canyoning nebo rafting. Vše pod vedením zkušených   instruktorů.

    FOTO - ZDE

   

 

 

 

 3. - 8.6.2018  ZÁJEZD JIH ANGLIE

 

Související obrázek

  Jako každoročně, i letos jsme zorganizovali zájezd především pro studenty kvart do Anglie, tentokrát na jižní pobřeží. Velkou výhodou těchto zájezdů je ubytování v rodinách, kde studenti uplatní své jazykové dovednosti. Navštívili jsme známá místa, jako námořnickou základnu Velké Británie - Portsmouth s historickými loděmi HMS Victory a Mary Rose, jedno z nejkrásnějších přímořských měst Brighton s královským palácem Royal Pavilion a starobylými uličkami The Lanes a slavným přístavním molem, prošli jsme se po křídových útesech Beachy Head a navštívili i tajemné kultovní místo Stonehenge. Poslední den jsme tradičně strávili v Londýně, kde si studenti na vlastní oči prohlédli významná místa a historické památky, které znají z osnov hodin AJ.   FOTO - ZDE

 

11.-16.3. 2018   LYŽAŘSKÝ ZÁJEZD DO RAKOUSKÝCH ALP

 

   Kurz byl především určen pro studenty kvint a 1.ročníku.

   Místo: Saalbach - Hinterglemm - Leogang - Fieberbrunn - Rakousko – Salcbursko/Tyrolsko

   foto ZDE

   

 

19.12. 2017  ADVENTNÍ ZÁJEZD DO REGENSBURGU

 

Výsledek obrázku pro ADVENTNÍ regensburg

   FOTO - ZDE

 

 

 

 

 

24.9.-1.10. 2017   STUDIJNÍ POBYT V JIHOFRANCOUZSKÉM MONTPELLIER...

 

Celou akci jsme absolvovali opět napůl s naším spřáteleným Gymnáziem prof. Jana Patočky. Z naší školy se zúčastnili studenti oktáv, septimy, sexty, kvint a dokonce jedna studntka ze sekundy.

<<  VÍCE         

<< FOTO        

 

 

 

4.10.  -  8.10. 2017   VÝMĚNNÝ POBYT S NĚMECKÝM GYMNÁZIEM ZWIESEL

preview

 

Gymnázium Karla Sladkovského pokračuje v tradici výměnných pobytů s  Gymnáziem Zwiesel, která byla založena roku 1991.Letos jsme bavorské gymnázium navštívili ve dnech 4.- 8. 10. 2017 a během mnoha společných aktivit ( muzeum skla ve Frauenau, Haus zur Wildnis, výlet do Mnichova..)  byly navázány první kontakty, jež se snad podařilo proměnit v trvalejší přátelství díky  následujícímu pobytu německých partnerů vkouzelné podzimní Praze ( 11.10.-15.10.2017). Již plánujeme  pobyt na příští školní rok, zájemci, hlaste se v kabinetu NJ.   

<< FOTO