Zapnou grafiku
škola
studium
aktivity
uchazeči
menuButton searchButton
mainpic
Kontakty
Školní jídelna
Školní parlament
Pedagogický sbor
Kariéra
Etická linka
Veřejné zakázky
Povinně zveřejňované informace a projekty
Třídy
Historie školy
Jak se u nás studuje
Úspěchy našich studentů
Fotogalerie
Školská rada
Výroční zprávy
GDPR
SPGS
Ke stažení
Suplování
Rozvrh
Zvonění
Formální úpravy prací
Maturitní zkouška
ŠVP a učební plány
Harmonogram školního roku
Předměty
Moodle
Školní řád
Školní poradenské pracoviště
Harmonogram školního roku
Zájmová činnost
Zahraniční zájezdy
Sportovní a adaptační kurzy
Maturitní ples
Akce školy
DofE
Projekty
Projektové dny
Školní akademie
Soutěže a olympiády
Základní informace
Dny otevřených dveří
Přijímací řízení
Představení školy

Uskutečněné akce školy

ŠKOLNÍ ROK 2023/2024

 

Plánované akce v UDÁLOSTECH na hlavní stránce. Více o uskutečněných akcích a fotografie v sekci Ze života školy na hlavní straně

KVĚTEN 2024

7.5. Návštěva 24. schůze SEnátu ČR - PvPs
4.5. Celostátní kolo Debatiády

DUBEN 2024

30.4. POPRASK - atletické závody
  Exkurze za žižkovskými sochami - 5.E
26.4. Poslední zvonění - více ZDE
25.4. Noc ve škole - maturanti - příprava posledního zvonění
  Třídní schůzka a konzultace s učiteli
23.4. Den prevence
  Účast při trestním řízení - obvodní soud pro Prahu 3 - 7.E
19.4. Expozice Lidé a peníze - 7.E
  Exkurze za žižkovskými sochami - 1.A
16. - 17.4.  Dějepisno - zeměpisná exkurze Moravský kras - 7.E, 3.A - více ZDE
  Exkurze Osvětim a Krakov - 1.A, 1.B - více ZDE
12. - 17.4.  Akce v době přijímacích zkoušek - více ZDE
 14.4.  Zeměpisná soutěž Eurorebus - krajské kolo
 10.4.   Exkurze za žižkovskými sochami - 5.F
 9.4.  Jazyková animace pro němčináře - 5.E,F, 4.E
 8.4.  POPRASK - volejbalový turnaj dívky kvarta, tercie
   Zeměpisná přednáška Guatemala - 6.E, 2.A, 1.B
 2.4.  Exkurze ke školnímu jadernému reaktoru VR-1 na pracovišti FJFI ČVUT Troja - Chs
   "Spanilé jízdy" - Přednáška + diskuse o studiu na Přírodovědecké fakultě , možnost uplatnění a využití     studia geografie - Zs1

BŘEZEN 2024

 25. - 26.3.  Dějepisná exkurze Velká Morava - v rámci projektových dnů
   Terezínské ghetto - v rámci projektových dnů
 26. - 27.3.  Zeměpisná exkurze Český ráj - v rámci projektových dnů
 25. - 27.3.   Projektové dny - více ZDE
 25.3.  Regionální kolo soutěže Debatiáda
 22.3.   Soutěž Matematický klokan
 19.3.  Přednáška "Klimatické změny" v rámci programu Prirodovedci.cz - 5.E,F
   Krajské kolo soutěže ve francouzském jazyce
 18.3.  Premiéra francouzského filmu o M. de Sevigné - FJs
 15.3.  Prevence - 1.B
 13.3.  Návštěva Staronové synagogy, Pimkasovy synagogy, Židovský hřbitov - 3.F
 12.3.  Divadelní představení The Bear Theatre: The History of England - part I. - 5.E,F, 1.A,B
   Tlumočení a překladatelství - využití moderních technologií, možnost profesního rozvoje - 7.F
   Dny technologií - přednáška na téma technologická gramotnost + prohlídka ČVUT CIIRK - Fs
 8.3.   Soutěž v programování
 6.3.   Divadelní představení NORD-OST - Psys
 5.3.  Výstava na zámku Dobříš - Objevy světové egyptologie - 5.F
   Debatiáda - školní kolo

ÚNOR 2024

 29.2.  Exkurze do Poslanecké sněmovny - 7.E
 27.2.   Dokumentární inscenace v rámci historie 20.stolet - 5.E,F
   Francouzská procházka Prahou - 4.A (Fj)
 26.2.  Den prevence - 1.E - Kyberšikana; 2.E,F - Závislosti - drogy, nikotin; 3.E - Nemusíte na nás křičet; 2.A - Co smím, nesmím a musím;     4.E,F - Počátky intimního života, láska,...; 5.E - Emoce nejsou nemoce; 6.E - Mindfulness; 3.F - Nemusíte na nás křičet
   Exkurze do Poslanecké sněmovny - 2.A
   Dokumentární inscenace v rámci historie 20.stolet - 1.A,B
 23.2.   Exkurze do památníku "Pečkárna" (Petschkův palác) - 4.E,F
 21.2.  Divadelní představení v rámci výuky Aj - English Theatre: 1984, G.Orwell - 1.A,B; 2.A, 6.E, 7.E,F
   Okresní kolo zeměpisné olympiády
 20.2.   Program VŠE - "Veřejná správa" - odborná přednáška - Eks+PvPs
 18. - 23.2.   Lyžařský kurz Krkonoše - sekundy
 15.2.   Divadelní představení "Válka profesora Klamma"
 14.2.  Školní kolo Debatiády - nižší gymnázium
 2. - 9.2.   Pololetní a jarní prázdniny
 1.2.   Zrcadlový den - akce Školního parlamentu - více ZDE
   Konverzační soutěž v německém jazyce - vyšší gymnázium

LEDEN 2024

 31.1.   Francouzské divadelní představení
 30.1.  Olympiáda z českého jazyka okresní kolo
   Matematická olympiáda školní kolo
   Konverzační soutěž ve francouzském jazyce
 29.1.  Konverzační soutěž v anglickém jazyce - vyšší gymnázium
   Volejbalový (přehazovaná) turnaj tříd nižšího stupně
 26.1.  Volejbalový turnaj tříd vyššího stupně
   Konverzační soutěž v anglickém jazyce - nižší stupeň gymnázia
 19.1.  Vyšehradské sakrální památky - exkurze - seminář SaRs
 17.1.   Přebor základních škol a nižších gymnázií v šachu - tercie, kvarta
 16.1.   Den otevřených dveří - více ZDE
 14. - 20.1.   Lyžařský kurz Rakousko - 5.E, 5.F, 1.A, 1.B - více ZDE
 11.1.   POPRASK - florbalový turnaj dívky tercie, kvarta - krajské kolo
   Maturitní ples - více ZDE
 10.1.  Třídní schůzky pro rodiče žáků 1.E, 1.A, 1.B; konzulatce s učiteli
   Návštěva nemocnice Motol - 3.A

PROSINEC 2023

 22.12.   Vánoční třídní akce - ZDE
 21.12.  Česká mše vánoční - ZDE
 20.12.   Vánoční akademie - ZDE
 19.12.  Filmová projekce Napoleon - 6.E, 7.E
   Seberozvojový program DOFE - přednáška
   POPRASK -  florbalový turnaj chlapci vyšší gymnázium
 14.12.   Divadelní představení The Bear Theatre Christmas Carol - kvarty
   Beseda - současný jazyk v politice a v médiích - CČJs
 13.12.   Zeměpisná olympiáda
   Do Německa na zkušenou: přednáška + workschop v rámci programu Den pro školu
 12.12.  POPRASK - basketbalový turnaj SŠ - chlapci
 11.12.   POPRASK - florbalový turnaj - chlapci tercie, kvarta
 8.12.   POPRASK - florbalový turnaj dívky SŠ
 7.12.   Program prevence - 2.F, 3.E
 6.12.   Olympiáda z českého jazyka 
   POPRASK - basketbalový turnaj dívky kvarta 
 5.12.   Školou prošel Mikuláš - akce maturantů
 1.12.   SUBTERRA CUP - florablový turnaj - chlapci vyšší gymnázium
   Slavnostní předání cen soutěže  IT Fitness testu - 5.E
   Do Německa na zkušenou – přednáška + workshop v rámci programu Den pro školu – více ZDE

LISTOPAD 2023

 30.11.   Den otevřených dveří - více ZDE
   Dějepisná olympiáda - vyšší stupeň
 29.11.   Dějepisná olympiáda - nižší stupeň
   POPRASK - basketbalový turnaj dívky tercie, kvarta
 28.11. - 1.12.   GIVING TUESDAY - sbírka potravin a drogerie - akce školního parlamentu - více ZDE
 24.11.   POPRASK - basketbalový turnaj - dívky vyšší gymnázium
   Návštěva Senátu Parlamentu ČR - 2.A
 23. - 25.11.   Schola Pragensis - více ZDE
 23.11.  Obvodní soud pro Prahu 3 - účast na hlavním líčení - 7.E
 22.11.   Lingvistická olympiáda - vyšší stupeň gymnázia
 21.11.  Přednáška Finanční gramotnost - 2.A, 6.E
 20.11.   Exkurze Hrdličkovo muzeum - Bs.
 15.11.  Bobřík informatiky - vyšší gymnázium
 14.11.   Přednáška "Politické a ekonomické myšlení" - pořad v rámci akce Týden humanitních věd - Eks
   Dny geografie - Družicové údaje pomáhají jednotlivcům i globální ekonomice - ZS1
 13.11.   POPRASK - florbalový turnaj - chlapci prima, sekunda
 10.11.   Bobřík informatiky - prima až tercie
 9.11.   Divadelní představení The Bear Theatre: "The history of England" - kvinty + 1.ročníky více ZDE
   Prohlídka Göetheho institutu s Actionbound - Rallye Praha - 2.A, 6.E – více ZDE
 9. - 10.11.  Simulace jednání Evropského parlamentu - více ZDE
 8.11.   Den otevřených dveří Ústavu experimentální botaniky - 2.A – více ZDE
   Do Německa na zkušenou – přednáška + workshop v rámci programu Den pro školu – více ZDE
 6.11.   POPRASK – florbal dívky prima, sekunda
 3.11.   Divadelní představení The Bear Theatre: "The history of England" - více ZDE

 

ŘÍJEN 2023

 31.10.   Geografické informační systémy – přednáška v rámci akce Den pro školu – kvinty, 1.ročníky – více ZDE
   Bankéři do škol – přednáška o Finanční gramotnosti – kvarty – více ZDE
   Halloween – akce studentského parlamentu – více ZDE
 30.10.   FILMFEST – film v německém jazyce natočený podle skutečného příběhu, který ukazuje život v rozděleném Německu v r. 1979 v době   studené války – maturanti – více ZDE
 25.10.   Jazykové dopoledne v Praze – studenti, kteří nejeli do Berlína
   Exkurze Legiovlak - prohlídka legionářského vlaku s výkladem o legiích a jejich významu pro českou historii – maturitní ročníky – více  ZDE
 24.10.  Návštěva IFP (Francouzský institut) - studenti, kteří nejeli do Berlína – ZDE
 24. - 25.10.  Zájezd do Berlína – septimy, 3.A – více ZDE
 23.10.  Přednáška o darování krve - semináře Bi + Psy
   Zeměpisná přednáška Planeta Země – Kambodža – septimy, 3.A - ZDE
 20.10.  POPRASK - fotbal chlapci vyšší gymnázium
   Exkurze do Sázavského kláštera, 6.E - ZDE
 19. 10.   Komentovaná prohlídka Týnského chrámu - DsII. + zájemci z 6.E - více ZDE
 17. 10.  PoGykasu - Setkání studentů a absolventů – více ZDE
   Akce Studentského parlamentu – Suit up or Sleep in – více ZDE
 17. - 19.10.  Adaptační kurz kvinty – více ZDE
 13. 10.  Divadelní představení Pygmalion - 8.E, F, 4.A – více ZDE
 10. 10.  Projekce filmu Oppenheimer - 1.A, 1.B., 5.E, 5.F – více ZDE
 5. - 6.10.  Výjezd Studentského parlamentu – více ZDE
 3. 10.   Návštěvnické centrum ČNB – Expozice "Za měnou". Účastní se vybraní studenti 3.A – ZDE
   POPRASK - Minifotbal tercie, kvarty chlapci

 

ZÁŘÍ 2023

  29.9.   POPRASK - přespolní běh -výběr nižší stupeň
  26.9.    Třídní schůzky pro rodiče žáků všech tříd nižšího stupně + 5.E,5.F, 1.A, 1.B
  21.9.    Avantgardní směry na přelomu 19.a 20.st.; 4.A – více ZDE
  18.9.   Burza učebnic
  14. 9.   POPRASK Volejbalový turnaj středních škol – dívky vyšší stupeň
  12. - 15.9.   Adaptační kurz tříd 1.A, 1.B – více ZDE 
  11. 9.    Ústní maturitní zkoušky – podzimní termín
   4. - 6. 9.    Adaptační kurz třídy 1.E – více ZDE

 

 

 

 

 

 

ARCHIV: 2022/2023

ARCHIV: 2021/2022

ARCHIV: 2020/2021

ARCHIV: 2019/2020

ARCHIV:  2018/2019