Zapnou grafiku
škola
studium
aktivity
uchazeči
menuButton searchButton
mainpic
Kontakty
Školní jídelna
Školní parlament
Pedagogický sbor
Kariéra
Etická linka
Veřejné zakázky
Povinně zveřejňované informace a projekty
Třídy
Historie školy
Jak se u nás studuje
Úspěchy našich studentů
Fotogalerie
Školská rada
Výroční zprávy
GDPR
SPGS
Ke stažení
Suplování
Rozvrh
Zvonění
Formální úpravy prací
Maturitní zkouška
ŠVP a učební plány
Harmonogram školního roku
Předměty
Moodle
Školní řád
Školní poradenské pracoviště
Harmonogram školního roku
Zájmová činnost
Zahraniční zájezdy
Sportovní a adaptační kurzy
Maturitní ples
Akce školy
DofE
Projekty
Projektové dny
Školní akademie
Soutěže a olympiády
Základní informace
Dny otevřených dveří
Přijímací řízení
Představení školy

DofE

 

 

Mezinárodní cena vévody z Edinburghu (DofE)

V roce 2017 bylo na našem gymnáziu založeno centrum celosvětového programu DofE, který motivuje a podporuje mladé lidi v osobním rozvoji. Studenti si stanovují cíle ve čtyřech oblastech – talent, sport, dobrovolnictví a expedice – a s pomocí vedoucího usilují o jejich splnění. 

Naše centrum je otevřené i studentům z jiných škol. Program je možné plnit na třech úrovních (bronzová, stříbrná, zlatá). Po úspěšném absolvování obdrží každý účastník prestižní ocenění uznávané zahraničními vysokými školami.

DofE si nyní plní desítka studentů našeho gymnázia. V září 2018 šest studentek podniklo expedici do okolí Hřenska. Zde strávily tři dny bez moderních technologií. S plně naloženými krosnami ušly mnoho kilometrů a přitom umělecky ztvárňovaly okolní krajinu, spaly pod stanem a vařily si z vlastních zásob.  

Je to výzva i pro tebe? Neváhej a také se přihlas do DofE na naší škole. Rozhodně to stojí za to!

 

 

 

 

VÍCE INFORMACÍ   ZDE.

 

Ve školním roce 2022/23 se seberozvojového programu DOFE na škole zúčastnilo 13 studentů pod vedení prof. Pirkové, Palmeové a Šimkové: 4 na bronzové úrovni, 4 na stříbrné a 6 studentů na zlaté úrovni. Individuálně si plnili aktivity, které se týkaly jejich vlastního seberozvoje v oblastech sportu, talentu a dobrovolnictví, v závislosti na obtížnosti jednotlivých úrovní. Bronzoví účastníci si připravovali expedici, která díky zranění jednoho žáka nakonec proběhla v září 2023. Probíhala pravidelná setkání s účastníky expedice, což bylo náročné sladit s různými rozvrhy žáků. Expedici připravovali také zlatí účastníci. Na jaře po velkém úsilí se tito studenti zúčastnili cvičné expedice, která prokázala, že na zlatou úroveň nejsou dostatečně připraveni a musí příště vyvinout více samostatnosti a týmové spolupráce. Studentky na stříbrné úrovni si zatím plnily své osobní aktivity, expedice bude následovat další školní rok.