Zapnou grafiku
škola
studium
aktivity
studenti
menuButton searchButton
mainpic
Kontakty
Pedagogický sbor
Kariéra
Veřejné zakázky
Povinně zveřejňované informace
Třídy
Historie školy
Jak se u nás studuje
Úspěchy našich studentů
Fotogalerie
Školská rada
Výroční zprávy
GDPR
SPGS
Maturitní zkouška
ŠVP a učební plány
Dny otevřených dveří
Přijímací řízení pro školní rok 2021/2022
Plán práce školy
Předměty
Moodle
Školní řád
Školní poradenské pracoviště
Zájmová činnost
Zahraniční zájezdy
Sportovní a adaptační kurzy
Krátkodobé výjezdy a exkurze
Maturitní ples
Akce školy
DofE
OPEN51
Školní akademie
Soutěže a olympiády
Rozvrh
Suplování
Školní jídelna
Zvonění
Školní parlament
Formální úpravy prací
Ke stažení

Sportovní a adaptační kurzy

PRIMA A PRVNÍ ROČNÍK - ADAPTAČNÍ KURZ

 

 

Nováčci, kadeti, benjamínci, takto různě lze nazvat naše nové tváře. Přicházejí z různých škol a je třeba, aby se lépe poznali. Kurz je jakousi pomocnou rukou jejich lepší adaptace na novou školu, nové kamarády, a proto je i tak zaměřen. Hry v přírodě, taktika kolektivu při řešení úkolů, výlety na zajímavá místa nebo večer u ohně by našim primánkům měly být nápomocni k tomu, aby zdárně zvládli svůj životní krok.

Každoročně jezdíme do Zbraslavic u Kutné Hory. 

Školní rok 2021/2022 - informaceZDE

 

Školní rok 2020/2021 - foto -ZDE

 

SEKUNDA - LYŽAŘSKÝ VÝCVIK KRKONOŠE

 

Studenti sekund se pravidelně účastní lyžařského kurzu. Věříme, že pod vedením zkušených instruktorů z řad pedagogů, si osvojÍ na dovednosti na sjezdových i běžeckých lyžích. Nováčci si poprvé vyzkouší vlastnosti sněhu, kdy nebudou mít na nohou pouze boty, pokročilí pak budou pilovat k dokonalosti svou techniku. V rámci pobytu na horách studenti zažijí i večery plné her, zábavy nebo přednášek o novinkách a trendech ve vybavení a technice lyžování. Zajistíme vám také odborné přednášky horské služby o pohybu a chování na horách. 

 Posledních několik let jezdíme do Benecka v Krkonoších. Více informací na stránkách Sportovního klubu.

 Školní rok 2019/2020 - ZDE

TERCIE - SPORTOVNĚ TURISTICKÝ ZÁJEZD DO SLOVINSKA

 VÍCE INFORMACÍ ZDE

 

 

 

 

 

Od roku 2010 pořádáme pro studenty tercií sportovně-poznávací kurz do Bovce, nádherného místa pod Julskými Alpami ve Slovinsku.
Údolí křišťálové řeky Soča, panorama horských velikánů a kouzelné prostředí Triglavského národního parku doslova vybízí k nevšedním zážitkům. Spíme pod stany, stravujeme se v polní kuchyni, podnikáme výlety, hrajeme hry, ale hlavně se pod vedením zkušených instruktorů pouštíme do skvělých aktivit jako je rafting, canyoning, či křest v Soče, jejíž teplota je více než osvěžující!

Více informací na stránkách Sportovního klubu.

 Školní rok 2018/2019 - ZDE 

 Foto ZDE

KVARTY - POZNÁVACÍ ZÁJEZDY DO VELKÉ BRITÁNIE 

Vzhledem k tomu, že tyto zájezdy nejsou sportovího zaměření, více informací najdete ZDE.

Foto ZDE

 

KVINTY A PRVNÍ ROČNÍK - LYŽAŘSKÝ KURZ ALPY

  

Studenti kvint,prvních ročníků a mnohdy i další zájemci z vyšších ročníků jezdí od roku 2009 lyžovat do Alp. Tato oblíbená akce nás zavedla na mnoho sjezdovek ve Východním Tyrolsku, v posledních letech pak do Saalbachu, který se svými 277 km perfektně upravenými tratěmi je ideální místo pro nadšené lyžaře. Kromě sjezdových lyží si studenti mohou vzít i snowboard.

 

Bližší informace na stránkách Sprotovního klubu.

Školní rok 2018/2019 - ZDE, foto ZDE

SEXTY A DRUHÝ ROČNÍK - CYKLISTICKÝ KURZ

 

Pro studenty sext a 2. ročníku se připravuje kurz zaměřený na cykloturistiku. Se zvyšujícím se počtem cyklistických tras a stezek, se začíná tento krásný sport stále více rozvíjet a my nechceme v tomto ohledu zůstat pozadu. V závislosti na počasí lze kilometry v sedle prostřídát s pěšími výlety do zajímavých míst či jinými aktivitami. Studenti se naučí  jízdě ve skupině, technice šlapání nebo to jak si poradit s defektem. Večery, jako správní cyklisté, pak strávíme přípravou tras na následující dny, ale i zábavou, hrami nebo posezením u táboráku. To vše v areálu Pecka.

 Více informací na stránkách Sportovního klubu.

 

SEPTIMY A TŘETÍ ROČNÍK - VODÁCKÝ KURZ

 

Vodácký kurz pro septimy má na naší škole již dlouholetou tradici. Koná se každoročně v červnu a studenti na něm mají možnost vyzkoušet si jízdu na kánoích i kajacích. Sjíždí se většinou Vltava z Vyššího Brodu do Boršova, Poslední dobou je též oblíbená řeka Sázava. Vodáctví je spojeno s přírodními podmínkami, proto se přespává ve stanech na menších tábořištích a studenti si sami vaří. Volné chvíle jsou vyplněny návštěvami přírodních krás a pamětihodností, večery patří zábavě při kytaře u táboráku.

Bližší informace na stránkách Sportovního klubu.