Zapnou grafiku
škola
studium
aktivity
uchazeči
menuButton searchButton
mainpic
Kontakty
Školní jídelna
Školní parlament
Pedagogický sbor
Kariéra
Etická linka
Veřejné zakázky
Povinně zveřejňované informace a projekty
Třídy
Historie školy
Jak se u nás studuje
Úspěchy našich studentů
Fotogalerie
Školská rada
Výroční zprávy
GDPR
SPGS
Ke stažení
Suplování
Rozvrh
Zvonění
Formální úpravy prací
Maturitní zkouška
ŠVP a učební plány
Harmonogram školního roku
Předměty
Moodle
Školní řád
Školní poradenské pracoviště
Harmonogram školního roku
Zájmová činnost
Zahraniční zájezdy
Sportovní a adaptační kurzy
Maturitní ples
Akce školy
DofE
Projekty
Projektové dny
Školní akademie
Soutěže a olympiády
Základní informace
Dny otevřených dveří
Přijímací řízení
Představení školy

Sportovní a adaptační kurzy

PRIMA A PRVNÍ ROČNÍK – ADAPTAČNÍ KURZ

Nováčci, kadeti, benjamínci, takto různě lze nazvat naše nové tváře. Přicházejí z různých škol a je třeba, aby se lépe poznali. Kurz je jakousi pomocnou rukou jejich lepší adaptace na novou školu, nové kamarády, a proto je i tak zaměřen. Hry v přírodě, taktika kolektivu při řešení úkolů, výlety na zajímavá místa nebo večer u ohně by našim primánům měly být nápomocni k tomu, aby zdárně zvládli svůj životní krok.

Primy jezdí každoročně jezdíme do Zbraslavic u Kutné Hory.  První ročník do Kunratic. Pro školní rok 2023/2024 se to obrátilo – prima pojede do Kunratic a první ročníky do Zbraslavic u Kutné Hory.

Školní rok 2023/2024

1. ročníky informace ZDE

Více ZDE.

Prima – Více ZDE.

 

SEKUNDA – LYŽAŘSKÝ VÝCVIK KRKONOŠE

 

Studenti sekund se pravidelně účastní lyžařského kurzu. Věříme, že pod vedením zkušených instruktorů z řad pedagogů, si osvojí na dovednosti na sjezdových i běžeckých lyžích. Nováčci si poprvé vyzkouší vlastnosti sněhu, kdy nebudou mít na nohou pouze boty, pokročilí pak budou pilovat k dokonalosti svou techniku. V rámci pobytu na horách studenti zažijí i večery plné her, zábavy nebo přednášek o novinkách a trendech ve vybavení a technice lyžování. Zajistíme vám také odborné přednášky horské služby o pohybu a chování na horách. 

Posledních několik let jezdíme do Benecka v Krkonoších. Letos jsme byli na Portáškách v Krkonoších. 

Školní rok 2022/2023 - ZDE

TERCIE – SPORTOVNĚ TURISTICKÝ ZÁJEZD DO SLOVINSKA

Od roku 2010 pořádáme pro studenty tercií sportovně-poznávací kurz do Bovce, nádherného místa pod Julskými Alpami ve Slovinsku.
Údolí křišťálové řeky Soča, panorama horských velikánů a kouzelné prostředí Triglavského národního parku doslova vybízí k nevšedním zážitkům. Spíme pod stany, stravujeme se v polní kuchyni, podnikáme výlety, hrajeme hry, ale hlavně se pod vedením zkušených instruktorů pouštíme do skvělých aktivit jako je rafting, canyoning, či křest v Soče, jejíž teplota je více než osvěžující!

Na zajištění kurzu se vždy průběžně pracuje a v dostatečném časovém předstihu se dozvíte veškeré potřebné informace.

Školní rok 2022/2023 - ZDE

 

KVARTY – POZNÁVACÍ ZÁJEZDY DO VELKÉ BRITÁNIE 

Vzhledem k tomu, že tyto zájezdy nejsou sportovního zaměření, více informací najdete ZDE.

Školní rok 2022/2023 - ZDE

 

KVINTY A PRVNÍ ROČNÍK – LYŽAŘSKÝ KURZ ALPY

  

Studenti kvint, prvních ročníků a mnohdy i další zájemci z vyšších ročníků jezdí od roku 2009 lyžovat do Alp. Tato oblíbená akce nás zavedla na mnoho sjezdovek ve Východním Tyrolsku, v posledních letech pak do Saalbachu, který se svými 277 km perfektně upravenými tratěmi je ideální místo pro nadšené lyžaře. Kromě sjezdových lyží si studenti mohou vzít i snowboard.

Školní rok 2022/2023 - ZDE

SEXTY A DRUHÝ ROČNÍK – CYKLISTICKÝ KURZ

 

 

 

 

 

Pro studenty sext a 2. ročníku se připravuje kurz zaměřený na cykloturistiku. Se zvyšujícím se počtem cyklistických tras a stezek, se začíná tento krásný sport stále více rozvíjet a my nechceme v tomto ohledu zůstat pozadu. V závislosti na počasí lze kilometry v sedle prostřídat s pěšími výlety do zajímavých míst či jinými aktivitami. Studenti se naučí jízdě ve skupině, technice šlapání nebo to, jak si poradit s defektem. Večery, jako správní cyklisté, pak strávíme přípravou tras na následující dny, ale i zábavou, hrami nebo posezením u táboráku. To vše v areálu Pecka.

Školní rok 2022/2023 - ZDE                                                                                                 

SEPTIMY A TŘETÍ ROČNÍK – VODÁCKÝ KURZ

 

Vodácký kurz pro septimy má na naší škole již dlouholetou tradici. Koná se každoročně v červnu a studenti na něm mají možnost vyzkoušet si jízdu na kánoích i kajacích. Sjíždí se většinou Vltava z Vyššího Brodu do Boršova, Poslední dobou je též oblíbená řeka Sázava. Vodáctví je spojeno s přírodními podmínkami, proto se přespává ve stanech na menších tábořištích a studenti si sami vaří. Volné chvíle jsou vyplněny návštěvami přírodních krás a pamětihodností, večery patří zábavě při kytaře u táboráku.

Školní rok 2022/2023 - ZDE