Zapnou grafiku
škola
studium
aktivity
uchazeči
menuButton searchButton
mainpic
Kontakty
Školní jídelna
Školní parlament
Pedagogický sbor
Kariéra
Etická linka
Veřejné zakázky
Povinně zveřejňované informace a projekty
Třídy
Historie školy
Jak se u nás studuje
Úspěchy našich studentů
Fotogalerie
Školská rada
Výroční zprávy
GDPR
SPGS
Ke stažení
Suplování
Rozvrh
Zvonění
Formální úpravy prací
Maturitní zkouška
ŠVP a učební plány
Harmonogram školního roku
Předměty
Moodle
Školní řád
Školní poradenské pracoviště
Harmonogram školního roku
Zájmová činnost
Zahraniční zájezdy
Sportovní a adaptační kurzy
Maturitní ples
Akce školy
DofE
Projekty
Projektové dny
Školní akademie
Soutěže a olympiády
Základní informace
Dny otevřených dveří
Přijímací řízení
Představení školy

Zahraniční zájezdy

2022/2023

 

SPORTOVNÍ KURZ SLOVINSKO - ZDE

LYŽAŘSKÝ ZÁJEZD RAKOUSKO - ZDE

ZÁJEZD DO JIŽNÍ ANGLIE – více informací ZDE

Krátký poznávací zájezd našich kvart 4.E a 4.F za krásami jihovýchodní Anglie, který proběhl ve dnech 4. - 9.6. 2023, posloužil nejen k návštěvě historicky i kulturně zajímavých míst v dané oblasti (mj. historických doků v Cathamu, historických center měst Rochester, Broadstairs a Margate, hradu Leeds Castle a pašeráckých jeskyní v Hastings a hlavních turistických atrakcí během posledního dne v Londýně), ale i k využití jazykových znalostí díky ubytování v rodinách v Maidstone.

V rámci našeho programu byla letos i návštěva místní školy v Margate, kde jsme absolvovali zábavnou formou i výukovou hodinu s jednou z lektorek. Celkově byla akce i podle reakcí dětí velmi úspěšná, kromě výše uvedeného zbyl dostatek času i na procházky po pláži (Zátoka Vikingů v Broadstairs) a ochutnávku fish+chips.

Na mnoha z navštívených míst si měly děti možnost vyslechnout výklad v angličtině a společně s informacemi od průvodkyně CK Kristof si tak mohly děti prohloubit své znalosti kultury i historie Spojeného království, které si načerpaly v průběhu čtyř let výuky angličtiny.

ZÁJEZD DO BERLÍNA – více informací ZDE

Dvoudenní zájezd do Berlína byl velice povedený. Díky netradičnímu průvodci jsme mohli zažít Berlín ze všech jeho stránek. Prošli jsme si tradiční turistické trasy. Viděli památky jako Braniborskou bránu, Židovský památník, East Side GalleryBerliner Dom, Alexanderplatz, navštívili budovu Reichstagu, z terasy hotelu Park Inn si prohlédli Berlín z výšky a mnoho dalšího. Nejen při cestování MHD jsme poznávali život v Berlíně s jeho fotbalovými fanoušky, prodejnami kebabu, či kavárnami ve čtvrti Kreuzberg

JAZYKOVĚ POZNÁVACÍ ZÁJEZD DO FRANCIE - MONTPELLIER - více informací ZDE

 

Po tříleté pauze jsme opět se studenty měli možnost navštívit v 2. polovině září Francii. Posledním „předkovidovým“ frankofonním zájezdem byla v roce 2019 poznávací Paříž a letos jsme navázali na naši dlouholetou tradici studijních pobytů v Montpellier. 46 studentů našeho gymnázia studovalo po 5 dopolední v jazykové škole Accent Français a odpoledne jsme věnovali výletům po okolí. Takto jsme měli možnost navštívit například přístavní městečko Sète a v nedaleké ústřicové farmě ochutnat tamní pochoutky, projet se lodí po moři a ramenu Malé Rhony, poznat město Arles s jeho římským amfiteátrem a pověstným „žlutým domem“ Vincenta van Gogha atd.

 

2021/2022

 

POZNÁVACÍ ZÁJEZD DO WALESU – více informací a fotografie ZDE

Krásné červnové soboty 4.6.2022 jsme vyrazili směr jižní Wales. Po náročné noci, kdy jsme museli projít přísnou celní kontrolou, čekáním na trajekt i 1,5 hodinou cestou přes La Manche, jsme statečně strávili celý den prohlídkou známého lázeňského města Bath. V podvečerních hodinách jsme pak pokračovali do Walesu, kde jsme se měli setkat s hostitelskými rodinami ve městě Swansea. Vše proběhlo bez potíží a tak jsme mohli následující dny strávit prozkoumáváním nádherné přírody, starobylých hradů, skanzenů, malebných přímořských městeček či relaxováním na plážích. Nechybělo samozřejmě tradiční ochutnávání fish and chips, welšské zmrzliny, tradičních sušenek či jiných pochutin. Poslední den jsme strávili v Londýně, prohlídkou slavného hradu Tower a dechberoucích korunovačních klenotů, procházkou centrem a vyjížďkou po Temži. Pak už nás čekala jen dlouhá cesta busem domů. Zájezd byl rozhodně více než vydařenou tečkou za školním rokem 2021/2022.

POZNÁVACÍ ZÁJEZD DO JIŽNÍ ANGLIE – více informací a fotografie ZDE

Oproti běžným představám a očekáváním nás od okamžiku odjezdu, po celý pobyt, až do návratu z jižní Anglie provázelo slunečné počasí bez kazu. Co splnilo očekávání, bylo nevyhnutelné vyčerpání po příjezdu do Brightonu, nutně spojené s dlouhou cestou skrze několik evropských států, celní kontrolou a přepravou Eurotunelem. Tato únava byla však rozptýlena krásami Brightonských Lanes, honosným Royal Pavilion a volným časem stráveným převážně na oblázkové pláži či na Brighton Pier. Příští den, po zaslouženém odpočinku a seznámení s rodinami, jsme navštívili Portsmouth, kde jsme obdivovali majestátnost lodí Jejího Veličenstva Warrior a Victory, na níž slavně zvítězil a skonal Admirál Nelson. Závěrem dne se naše výprava přesunula do malebného Arundelu a pokochala se hradem a novogotickou katedrálou. Ráno následujícího dne jsme ve městě Rye prošli věhlasnou Mermaid Street až k St. Mary’s Church, z jejíž návštěvníkům přístupné věže jsme shlédli na celé město a přilehlé okolí. Jedna ze skupin také navštívila Rye Heritage Centre. Příští destinací bylo bitvou proslavené Hastings. Zde se studenti zchladili v pašeráckých jeskyních a znovu se zahřáli při procházce historickým centrem. V Eastbourne (městě, ve kterém studenti jednoho z autobusů byli ubytování u místních rodin) jsme strávili čas na pláži a nakupováním, a celý den byl završen příjemnou procházkou po bílých útesech Beachy Head a koupáním. Během pobytu ve Spojeném království by bylo hříchem nenavštívit hlavní město. Vyrazili jsme tedy poslední den do sluncem rozpáleného Londýna. Do centra jsme se z Greenwich dopravili téměř vyhlídkovým převozem (z jehož paluby jsme viděli například London Eye či Tower Bridge) po Temži směrem do centra. Vystoupili jsme přímo před Westminsterským palácem, u sochy statečné Boudicy. Cesta, kterou jsme zvolili, byla lemována věhlasnými londýnskými atrakcemi; Westminster Abbey, Buckingham Palace, St. Paul’s Cathedral, Tate Gallery a Leicester & Trafalgar Square. Zpět k autobusu nás dopravila kabinková lanovka levitující nad Temží. Cesta zpět byla pro jednu ze skupin ozvláštněna přepravou trajektem s doverskými bílými útesy, a Spojeným královstvím vůbec, v zádech.

2019/2020

 

12.- 19.10.2019   ZÁJEZD DO GRUZIE

 

 Naše gymnázium každoročně pořádá expedici do Gruzie a nebylo tomu jinak i v letošním školním roce. Během této školní akce měli žáci možnost seznámit se nejen s tamější krásnou přírodou, kulturou, tradicemi, ale i s životem velkoměsta. Absolvovali několik turistických výletů civilizací nedotčenou krajinou, navštívili historické památky, města, městečka i vesnice. V rámci této akce navštívili hlavní město Tbilisi, dále města a městečka Kutaisi, Ambrolauri, klášter Nikortsminda, pevnost Ananuri, vylezli na horu devíti křížů Tskhrajvari a taktéž ke klášteru Gergeti s výhledem na horu Kazbeg. Navštívili region vína Kacheti, kde se seznámili s tradičním způsobem výroby vína a absolvovali kuchařskou školu, v jejímž rámci si sami připravili gruzínskou národní pochoutku churchkhelu a tradiční jídlo chinkali. Navštívili školu, ve které jim bylo umožněno vstoupit do vyučovacích hodin a sledovat výuku. V návaznosti na výuku dějepisu byla zajímavá návštěva rodiště a muzea J. V. Stalina. Pobyt v Gruzii si velmi užili, domů si pak přivezli mnoho neopakovatelných zážitků, poznatků a vzpomínek.

Více fotek ZDE.

 

15.- 20.9.2019   ZÁJEZD DO PAŘÍŽE

         Poznávací zájezd do Paříže (15. – 20. 9.), kterého se zúčastnilo 20 studentů našeho gymnázia, je zdárně za námi. Po několika letech výměnných a studijních pobytů byl zase milým zpestřením. Jak již je zvykem, celou akci jsme absolvovali společně s Gymnáziem prof. J. Patočky.

 VÍCE INFO  ZDE

FOTO ZDE

 

4. - 12.9.2019   ZÁJEZD DO SKOTSKA

Hned po začátku školního roku 2019/20 se vydala skupina 50 studentů vyššího gymnázia poznávat severní Anglii a Skotsko. Zájezd jsme zahájili prohlídkou Amsterdamu, odkud jsme pokračovali na trajekt do Newcastlu. Jelikož jsme bez problémů zvládli dlouhou noční cestu trajektem, nic nám nebránilo vyrazit směrem k Hadriánovu valu a zbytkům římského opevnění Vercovicium. Večer nás již čekalo ubytování v hostitelských rodinách. Další dny jsme věnovali poznávání okolí města Stirling, včetně hlavního města Skotska Edinburgu a slavného univerzitního městečka St. Andrews.  Poté se čas určený našemu zájezdu již nachýlil a vyrazili jsme pozvolna směrem domů. Cestou jsme mohli obdivovat jednu z nejznámějších turistických oblastí severní Anglie, Lake District. Poslední den jsme strávili v Londýně, zejména prohlídkou slavného hradu Tower. VÍCE FOTEK ZDE.

 

 

2018/2019

3. - 9.6.2019   ZÁJEZD DO VELKÉ BRITÁNIE

 I tento školní rok v červnu studenti kvart navštívili jižní Anglii. Velkou výhodou naších zájezdů do Velké Británie je ubytování v rodinách, kde studenti uplatní své jazykové dovednosti. Program poznávacího zájezdu byl velmi pestrý.

Navštívili jsme známá místa: dvě z nejkrásnějších přímořských měst Eastbourne a Brighton s královským palácem Royal Pavilion, starobylými uličkami The Lanes a slavným přístavním molem, námořnickou základnu Velké Británie - Portsmouth s historickými loděmi HMS Victory a Mary Rose, procházeli jsme se v malebném městečku Ray, obdivovali jsme jeden z nejznámějších křídových útesů Beachy Head a v městě Hastings po návštěvě pašeráckých jeskyň, studenti inscenovali slavnou historickou bitvu u Hastingsu z r. 1066. Poslední den studenti strávili v Londýně, kde si na vlastní oči prohlédli významná místa a historické památky, které znají z osnov hodin AJ.  FOTO ZDE

 

 

2. - 8.6.2019   TURISTICKO-SPORTOVNÍ KURZ VE SLOVINSKU

 

Jako každý rok i letos se studenti tercií zúčastnili zájezdu do Slovinska. Kromě poznávání krásné přírody Triglavského národního parku formou výlet, např. k prameni řeky Soči, zažívali studenti nejedno adrenalinové dobrodružství. Od spaní pod stany, přes rafting až po canyoning. Letos byla účast mimořádně velká, celkem se kurzu zúčastnilo 54 studentů.

foto ZDE

 

16.4. - 17.4.2019   ZÁJEZD DO VÍDNĚ 

 

Ve dnech 16. a 17.4.2019 se uskutečnil dvoudenní tematický zájezd do Schönbrunnu a Vídně, kterého se zúčastnili žáci 5.F, 7.E a 7.F. 

více ZDE

foto   ZDE 

 

15.4. - 17.4.2019   ZÁJEZD DO BERLÍNA 

 

Ve dnech 15. - 17. 4. 2019 navštívili studenti sext, 7.E a 2.A hlavní
město Německa. Program zájezdu zahrnoval prohlídku nejznámějších památek
Berlína, návštěvu muzeí a také seznámení se s místy významnými pro
novodobé evropské dějiny. Foto  ZDE.  Postřehy studentů si můžete přečíst ZDE

 

 

 

20.12.2018      ADVENTNÍ VÝJEZD DO BAUTZEN (BUDYŠÍN) A MUZEUM BETLÉMŮ

 

ADVENTNÍ  ZÁJEZDY  DO  NĚMECKY  MLUVÍCÍCH  ZEMÍ Tyto zájezdy mají  na naší  škole  již  svou  tradici  a  jsou  stále  oblíbené.  Umožňují bližší poznání  tradic, zvyků  a  života  našich  německých  sousedů, vyzkoušet  si  komunikaci  v cizím  jazyce  a  prožívat   při  tom  tu  pravou  vánoční  atmosféru.Tentokrát  jsme  zavítali  do  saského  BUDYŠÍNA  ( BAUTZEN ),  metropole  Lužických Srbů( Lausitzer  Sorben).  Foto ZDE.  Více informací ZDE. 

 

 

11. 10. 2018      ZÁJEZD DO RAKOUSKA (LINZ A MATHAUSEN)

 

V rámci výuky NĚMECKÉHO JAZYKA byl do programu ve školním roce 2018/2019 zařazen jednodenní tematický zájezd se zaměřením na reálie Rakouska. Cílovými destinacemi byly koncentrační tábor MAUTHAUSEN a Muzeum budoucnosti AEC LINZ. Zájezdu se účastnili studenti vyššího gymnázia, především septimy a oktávy.

Cílem bylo umožnit studentům nejen uplatnit jazykové dovednosti, ale také se seznámit jak s minulostí, tak současnosti jedné z německy mluvících zemí - RAKOUSKA, jejíž historie je s naší úzce spjata. V moderním a interaktivním muzeu měli možnost nahlédnout do budoucnosti.


31.8. - 12.9.2018   ZÁJEZD DO GRUZIE
 

 

  Po třetí jsme vyrazili díky našemu projektu do Gruzie. Navštívili jsme zákoutí Tbilisi,   vylezli na Abuli v Malém Kavkazu, prošli se horami v Adžárii, propletli jsme se skalním   městem   Vardzia. Relaxovali jsme v minerálním pramenu, zaskotačili v koňském sedle   či  zdolávali  kopce ve Velkém Kavkazu. Tyhle krásy byly proloženy srdečnou náručí   místních lidí a báječnou kuchyní. Navázali jsem opět vřelé vztahy při družbě se studenty v Zhinvali, kde byly předány dárky i pozvání do Prahy. V 11 párech očí našich studentů  byly vidět  jiskérky štěstí, které v nich zanechala tato krásná země.   FOTO - ZDE

 

8. - 15.9. 2018   STUDIJNÍ POBYT V JIHOFRANCOUZSKÉM MONTPELLIER...

 

 

     Zářijové návštěvy Francie se už staly naší tradicí a my tedy máme zdárně za sebou další   jednu z nich. Letos jsme si zopakovali vloni tak úspěšný studijní pobyt v jihofrancouzském   Montpellier. Poznat Francii ze všech úhlů vyjeli studenti kvint, sext a oktáv spolu se   studenty  GPJP. Jednalo se především o pobyt studijní, takže každé dopoledne našeho   týdenního pobytu trávili studenti v jazykové škole, kde se zdokonalovali a zdokonalovali.   Odpoledne jsme věnovali výletům do okolí. 

  Foto  ZDE.      Více  ZDE. 

  

2017/2018

 

3. - 8.6.2018   TURISTICKO-SPORTOVNÍ KURZ VE SLOVINSKU

 

 

   Kurz 3.E a 3.F se uskutnil  ve městečku Bovec v Julských Alpách ve Slovinsku. Kurz byl zaměřen na poznávání krajiny v    kouzelném prostředí Triglavského národního parku. Děti byly na nenáročných výletech seznamovány s vývojem zdejší  přírody,  dále proběhly hry v přírodě, a pak i takové lahůdky jako je canyoning nebo rafting. Vše pod vedením zkušených   instruktorů.

    FOTO - ZDE

   

 

 

 

 3. - 8.6.2018  ZÁJEZD JIH ANGLIE

 

 

  Jako každoročně, i letos jsme zorganizovali zájezd především pro studenty kvart do Anglie, tentokrát na jižní pobřeží. Velkou výhodou těchto zájezdů je ubytování v rodinách, kde studenti uplatní své jazykové dovednosti. Navštívili jsme známá místa, jako námořnickou základnu Velké Británie - Portsmouth s historickými loděmi HMS Victory a Mary Rose, jedno z nejkrásnějších přímořských měst Brighton s královským palácem Royal Pavilion a starobylými uličkami The Lanes a slavným přístavním molem, prošli jsme se po křídových útesech Beachy Head a navštívili i tajemné kultovní místo Stonehenge. Poslední den jsme tradičně strávili v Londýně, kde si studenti na vlastní oči prohlédli významná místa a historické památky, které znají z osnov hodin AJ.   FOTO - ZDE

 

11.-16.3. 2018   LYŽAŘSKÝ ZÁJEZD DO RAKOUSKÝCH ALP

 

   Kurz byl především určen pro studenty kvint a 1.ročníku.

   Místo: Saalbach - Hinterglemm - Leogang - Fieberbrunn - Rakousko – Salcbursko/Tyrolsko

   foto ZDE

   

 

19.12. 2017  ADVENTNÍ ZÁJEZD DO REGENSBURGU

 

 

   FOTO - ZDE

 

 

 

 

 

24.9.-1.10. 2017   STUDIJNÍ POBYT V JIHOFRANCOUZSKÉM MONTPELLIER...

 

Celou akci jsme absolvovali opět napůl s naším spřáteleným Gymnáziem prof. Jana Patočky. Z naší školy se zúčastnili studenti oktáv, septimy, sexty, kvint a dokonce jedna studntka ze sekundy.

<<  VÍCE         

<< FOTO        

 

 

 

4.10.  -  8.10. 2017   VÝMĚNNÝ POBYT S NĚMECKÝM GYMNÁZIEM ZWIESEL

preview

 

Gymnázium Karla Sladkovského pokračuje v tradici výměnných pobytů s  Gymnáziem Zwiesel, která byla založena roku 1991.Letos jsme bavorské gymnázium navštívili ve dnech 4.- 8. 10. 2017 a během mnoha společných aktivit ( muzeum skla ve Frauenau, Haus zur Wildnis, výlet do Mnichova..)  byly navázány první kontakty, jež se snad podařilo proměnit v trvalejší přátelství díky  následujícímu pobytu německých partnerů vkouzelné podzimní Praze ( 11.10.-15.10.2017). Již plánujeme  pobyt na příští školní rok, zájemci, hlaste se v kabinetu NJ.   

<< FOTO