Zapnou grafiku
škola
studium
aktivity
studenti
menuButton searchButton
mainpic
Kontakty
Pedagogický sbor
Kariéra
Veřejné zakázky
Třídy
Historie školy
Jak se u nás studuje
Úspěchy našich studentů
Fotogalerie
Školská rada
Výroční zprávy
GDPR
SPGS
Maturitní zkouška
ŠVP a učební plány
Dny otevřených dveří
Přijímací řízení pro školní rok 2021/2022
Plán práce školy
Předměty
Moodle
Školní řád
Školní poradenské pracoviště
Zájmová činnost
Zahraniční zájezdy
Sportovní zájezdy
Krátkodobé výjezdy a exkurze
Maturitní ples
Akce školy
DofE
OPEN51
Školní akademie
Soutěže a olympiády
Rozvrh
Suplování
Školní jídelna
Zvonění
Školní parlament
Ke stažení

Zahraniční zájezdy

2019/2020

 

12.- 19.10.2019   ZÁJEZD DO GRUZIE

 

 Naše gymnázium každoročně pořádá expedici do Gruzie a nebylo tomu jinak i v letošním školním roce. Během této školní akce měli žáci možnost seznámit se nejen s tamější krásnou přírodou, kulturou, tradicemi, ale i s životem velkoměsta. Absolvovali několik turistických výletů civilizací nedotčenou krajinou, navštívili historické památky, města, městečka i vesnice. V rámci této akce navštívili hlavní město Tbilisi, dále města a městečka Kutaisi, Ambrolauri, klášter Nikortsminda, pevnost Ananuri, vylezli na horu devíti křížů Tskhrajvari a taktéž ke klášteru Gergeti s výhledem na horu Kazbeg. Navštívili region vína Kacheti, kde se seznámili s tradičním způsobem výroby vína a absolvovali kuchařskou školu, v jejímž rámci si sami připravili gruzínskou národní pochoutku churchkhelu a tradiční jídlo chinkali. Navštívili školu, ve které jim bylo umožněno vstoupit do vyučovacích hodin a sledovat výuku. V návaznosti na výuku dějepisu byla zajímavá návštěva rodiště a muzea J. V. Stalina. Pobyt v Gruzii si velmi užili, domů si pak přivezli mnoho neopakovatelných zážitků, poznatků a vzpomínek.

Více fotek ZDE.

 

15.- 20.9.2019   ZÁJEZD DO PAŘÍŽE

         Poznávací zájezd do Paříže (15. – 20. 9.), kterého se zúčastnilo 20 studentů našeho gymnázia, je zdárně za námi. Po několika letech výměnných a studijních pobytů byl zase milým zpestřením. Jak již je zvykem, celou akci jsme absolvovali společně s Gymnáziem prof. J. Patočky.

 VÍCE INFO  ZDE

FOTO ZDE

 

4. - 12.9.2019   ZÁJEZD DO SKOTSKA

Hned po začátku školního roku 2019/20 se vydala skupina 50 studentů vyššího gymnázia poznávat severní Anglii a Skotsko. Zájezd jsme zahájili prohlídkou Amsterdamu, odkud jsme pokračovali na trajekt do Newcastlu. Jelikož jsme bez problémů zvládli dlouhou noční cestu trajektem, nic nám nebránilo vyrazit směrem k Hadriánovu valu a zbytkům římského opevnění Vercovicium. Večer nás již čekalo ubytování v hostitelských rodinách. Další dny jsme věnovali poznávání okolí města Stirling, včetně hlavního města Skotska Edinburgu a slavného univerzitního městečka St. Andrews.  Poté se čas určený našemu zájezdu již nachýlil a vyrazili jsme pozvolna směrem domů. Cestou jsme mohli obdivovat jednu z nejznámějších turistických oblastí severní Anglie, Lake District. Poslední den jsme strávili v Londýně, zejména prohlídkou slavného hradu Tower. VÍCE FOTEK ZDE.

 

 

2018/2019

3. - 9.6.2019   ZÁJEZD DO VELKÉ BRITÁNIE

 I tento školní rok v červnu studenti kvart navštívili jižní Anglii. Velkou výhodou naších zájezdů do Velké Británie je ubytování v rodinách, kde studenti uplatní své jazykové dovednosti. Program poznávacího zájezdu byl velmi pestrý.

Navštívili jsme známá místa: dvě z nejkrásnějších přímořských měst Eastbourne a Brighton s královským palácem Royal Pavilion, starobylými uličkami The Lanes a slavným přístavním molem, námořnickou základnu Velké Británie - Portsmouth s historickými loděmi HMS Victory a Mary Rose, procházeli jsme se v malebném městečku Ray, obdivovali jsme jeden z nejznámějších křídových útesů Beachy Head a v městě Hastings po návštěvě pašeráckých jeskyň, studenti inscenovali slavnou historickou bitvu u Hastingsu z r. 1066. Poslední den studenti strávili v Londýně, kde si na vlastní oči prohlédli významná místa a historické památky, které znají z osnov hodin AJ.  FOTO ZDE

 

 

2. - 8.6.2019   TURISTICKO-SPORTOVNÍ KURZ VE SLOVINSKU

 

Jako každý rok i letos se studenti tercií zúčastnili zájezdu do Slovinska. Kromě poznávání krásné přírody Triglavského národního parku formou výlet, např. k prameni řeky Soči, zažívali studenti nejedno adrenalinové dobrodružství. Od spaní pod stany, přes rafting až po canyoning. Letos byla účast mimořádně velká, celkem se kurzu zúčastnilo 54 studentů.

foto ZDE

 

16.4. - 17.4.2019   ZÁJEZD DO VÍDNĚ 

 

Ve dnech 16. a 17.4.2019 se uskutečnil dvoudenní tematický zájezd do Schönbrunnu a Vídně, kterého se zúčastnili žáci 5.F, 7.E a 7.F. 

více ZDE

foto   ZDE 

 

15.4. - 17.4.2019   ZÁJEZD DO BERLÍNA 

 

Ve dnech 15. - 17. 4. 2019 navštívili studenti sext, 7.E a 2.A hlavní
město Německa. Program zájezdu zahrnoval prohlídku nejznámějších památek
Berlína, návštěvu muzeí a také seznámení se s místy významnými pro
novodobé evropské dějiny. Foto  ZDE.  Postřehy studentů si můžete přečíst ZDE

 

 

 

20.12.2018      ADVENTNÍ VÝJEZD DO BAUTZEN (BUDYŠÍN) A MUZEUM BETLÉMŮ

 

ADVENTNÍ  ZÁJEZDY  DO  NĚMECKY  MLUVÍCÍCH  ZEMÍ Tyto zájezdy mají  na naší  škole  již  svou  tradici  a  jsou  stále  oblíbené.  Umožňují bližší poznání  tradic, zvyků  a  života  našich  německých  sousedů, vyzkoušet  si  komunikaci  v cizím  jazyce  a  prožívat   při  tom  tu  pravou  vánoční  atmosféru.Tentokrát  jsme  zavítali  do  saského  BUDYŠÍNA  ( BAUTZEN ),  metropole  Lužických Srbů( Lausitzer  Sorben).  Foto ZDE.  Více informací ZDE. 

 

 

11. 10. 2018      ZÁJEZD DO RAKOUSKA (LINZ A MATHAUSEN)

 

V rámci výuky NĚMECKÉHO JAZYKA byl do programu ve školním roce 2018/2019 zařazen jednodenní tematický zájezd se zaměřením na reálie Rakouska. Cílovými destinacemi byly koncentrační tábor MAUTHAUSEN a Muzeum budoucnosti AEC LINZ. Zájezdu se účastnili studenti vyššího gymnázia, především septimy a oktávy.

Cílem bylo umožnit studentům nejen uplatnit jazykové dovednosti, ale také se seznámit jak s minulostí, tak současnosti jedné z německy mluvících zemí - RAKOUSKA, jejíž historie je s naší úzce spjata. V moderním a interaktivním muzeu měli možnost nahlédnout do budoucnosti.


31.8. - 12.9.2018   ZÁJEZD DO GRUZIE
 

 

  Po třetí jsme vyrazili díky našemu projektu do Gruzie. Navštívili jsme zákoutí Tbilisi,   vylezli na Abuli v Malém Kavkazu, prošli se horami v Adžárii, propletli jsme se skalním   městem   Vardzia. Relaxovali jsme v minerálním pramenu, zaskotačili v koňském sedle   či  zdolávali  kopce ve Velkém Kavkazu. Tyhle krásy byly proloženy srdečnou náručí   místních lidí a báječnou kuchyní. Navázali jsem opět vřelé vztahy při družbě se studenty v Zhinvali, kde byly předány dárky i pozvání do Prahy. V 11 párech očí našich studentů  byly vidět  jiskérky štěstí, které v nich zanechala tato krásná země.   FOTO - ZDE

 

8. - 15.9. 2018   STUDIJNÍ POBYT V JIHOFRANCOUZSKÉM MONTPELLIER...

 

 

     Zářijové návštěvy Francie se už staly naší tradicí a my tedy máme zdárně za sebou další   jednu z nich. Letos jsme si zopakovali vloni tak úspěšný studijní pobyt v jihofrancouzském   Montpellier. Poznat Francii ze všech úhlů vyjeli studenti kvint, sext a oktáv spolu se   studenty  GPJP. Jednalo se především o pobyt studijní, takže každé dopoledne našeho   týdenního pobytu trávili studenti v jazykové škole, kde se zdokonalovali a zdokonalovali.   Odpoledne jsme věnovali výletům do okolí. 

  Foto  ZDE.      Více  ZDE. 

  

2017/2018

 

3. - 8.6.2018   TURISTICKO-SPORTOVNÍ KURZ VE SLOVINSKU

 

 

   Kurz 3.E a 3.F se uskutnil  ve městečku Bovec v Julských Alpách ve Slovinsku. Kurz byl zaměřen na poznávání krajiny v    kouzelném prostředí Triglavského národního parku. Děti byly na nenáročných výletech seznamovány s vývojem zdejší  přírody,  dále proběhly hry v přírodě, a pak i takové lahůdky jako je canyoning nebo rafting. Vše pod vedením zkušených   instruktorů.

    FOTO - ZDE

   

 

 

 

 3. - 8.6.2018  ZÁJEZD JIH ANGLIE

 

 

  Jako každoročně, i letos jsme zorganizovali zájezd především pro studenty kvart do Anglie, tentokrát na jižní pobřeží. Velkou výhodou těchto zájezdů je ubytování v rodinách, kde studenti uplatní své jazykové dovednosti. Navštívili jsme známá místa, jako námořnickou základnu Velké Británie - Portsmouth s historickými loděmi HMS Victory a Mary Rose, jedno z nejkrásnějších přímořských měst Brighton s královským palácem Royal Pavilion a starobylými uličkami The Lanes a slavným přístavním molem, prošli jsme se po křídových útesech Beachy Head a navštívili i tajemné kultovní místo Stonehenge. Poslední den jsme tradičně strávili v Londýně, kde si studenti na vlastní oči prohlédli významná místa a historické památky, které znají z osnov hodin AJ.   FOTO - ZDE

 

11.-16.3. 2018   LYŽAŘSKÝ ZÁJEZD DO RAKOUSKÝCH ALP

 

   Kurz byl především určen pro studenty kvint a 1.ročníku.

   Místo: Saalbach - Hinterglemm - Leogang - Fieberbrunn - Rakousko – Salcbursko/Tyrolsko

   foto ZDE

   

 

19.12. 2017  ADVENTNÍ ZÁJEZD DO REGENSBURGU

 

 

   FOTO - ZDE

 

 

 

 

 

24.9.-1.10. 2017   STUDIJNÍ POBYT V JIHOFRANCOUZSKÉM MONTPELLIER...

 

Celou akci jsme absolvovali opět napůl s naším spřáteleným Gymnáziem prof. Jana Patočky. Z naší školy se zúčastnili studenti oktáv, septimy, sexty, kvint a dokonce jedna studntka ze sekundy.

<<  VÍCE         

<< FOTO        

 

 

 

4.10.  -  8.10. 2017   VÝMĚNNÝ POBYT S NĚMECKÝM GYMNÁZIEM ZWIESEL

preview

 

Gymnázium Karla Sladkovského pokračuje v tradici výměnných pobytů s  Gymnáziem Zwiesel, která byla založena roku 1991.Letos jsme bavorské gymnázium navštívili ve dnech 4.- 8. 10. 2017 a během mnoha společných aktivit ( muzeum skla ve Frauenau, Haus zur Wildnis, výlet do Mnichova..)  byly navázány první kontakty, jež se snad podařilo proměnit v trvalejší přátelství díky  následujícímu pobytu německých partnerů vkouzelné podzimní Praze ( 11.10.-15.10.2017). Již plánujeme  pobyt na příští školní rok, zájemci, hlaste se v kabinetu NJ.   

<< FOTO