Zapnou grafiku
škola
studium
aktivity
uchazeči
menuButton searchButton
mainpic
Kontakty
Školní jídelna
Školní parlament
Pedagogický sbor
Kariéra
Veřejné zakázky
Povinně zveřejňované informace
Třídy
Historie školy
Jak se u nás studuje
Úspěchy našich studentů
Fotogalerie
Školská rada
Výroční zprávy
GDPR
SPGS
Ke stažení
Suplování
Rozvrh
Zvonění
Formální úpravy prací
Maturitní zkouška
ŠVP a učební plány
Harmonogram školního roku
Předměty
Moodle
Školní řád
Školní poradenské pracoviště
Harmonogram školního roku
Zájmová činnost
Zahraniční zájezdy
Doučování žáků škol
Sportovní a adaptační kurzy
Krátkodobé výjezdy a exkurze
Maturitní ples
Akce školy
DofE
ICT a digitální výuka
OPEN51
Školní akademie
Soutěže a olympiády
Dny otevřených dveří
Přijímací řízení
Představení školy

Vítejte na stránkách našeho gymnázia | AKTUALITY

Přivítání žáků prim a 1. ročníku

05. 09. 2022

V historické aule našeho gymnázia proběhlo slavnostní přivítání žáků prvních ročníků osmiletého a čtyřletého studijního oboru. Studenty osobně přivítal ředitel gymnázia Mgr. Tomáš Hušek společně se zástupci ředitele.

Přivítání žáků 1.E, 1.F a 1.A

Ředitelské volno

24. 08. 2022

Z důvodu pokračující rekonstrukce v prostorách školy je na čtvrtek 1. 9. 2022 a pátek 2. 9. 2022 pro žáky vyhlášeno ředitelské volno.

Ředitelské volno neplatí pro žáky 1.A, kteří mají na pátek 2. 9. 2022 naplánovaný seznamovací výlet. Více informací k organizaci seznamovacího výletu obdrží žáci 1.A od třídní učitelky Mgr. Markéty Rohanové. 

Třídní schůzky pro rodiče budoucích prim a 1.ročníku

21. 06. 2022

Vážení zákonní zástupci budoucích žáků prvních ročníků,

     zveme Vás tímto na třídní schůzky, které se uskuteční v úterý 21. 6. v budově gymnázia. Úvodní společná schůzka všech tříd s vedením školy proběhne od 18.00 v aule školy, následně budou probíhat schůzky s třídními učiteli v kmenových učebnách jednotlivých tříd. Obsahem schůzky bude předání úvodních informací týkajících se primárně nástupu žáků do školy a připravovaných adaptačních kurzů.

 

Havárie vody

13. 06. 2022

V pondělí 13.6. z důvodu havárie vody (více informací ZDE) končí výuka po 3. vyučovací hodině.  Zákonní zástupci byli telefonicky informováni o dřívějším ukončení výuky. 

Závada odstraněna – výuka bude pokračovat v úterý 14.6. podle rozvrhu.

Závěrečná konference OPEN 51

13. 06. 2022

Vážení žáci, učitelé, rodiče,

dovolte, abychom Vás jménem organizace ITveSkole.cz pozvali na Závěrečnou konferenci OPEN 51, kterou zakončíme realizaci projektu OPEN 51.

Akce se uskuteční v pondělí 13. června 2022 od 9:00 hodin v ZŠ a MŠ Zličín, Míšovická 513/12
155 21, Praha - Zličín

Můžete se těšit na sdílení a výměnu zkušeností, a také praktické ukázky lekcí výukového programu se žáky z partnerských škol.

Vstup je zdarma, více informací najdete na webových stránkách projektu

POZVÁNKA

 

Nabídka volitelných seminářů a TV

24. 05. 2022

Nabídku a rozvrh volitelných seminářů a TV pro budoucí septimy a třetí ročník a oktávy a čtvrtý ročník najdete ZDE.

Studentům byl poslán odkaz na přihlašovací formulář.

Výsledky přijímacích zkoušek

29. 04. 2022

Výsledky přijímacích zkoušek čtyřletého oboru a osmiletého oboru jsou zveřejněny ZDE.

Veřejné projednání návrhu úpravy Seifertovy ulice 5.5. od 18h

28. 04. 2022

Seifertova ulice včetně okolí naší školy má projít proměnou. V této souvislosti MČ Praha 3 u nás na škole pořádá 5. května 2022 setkání pro veřejnost.
Pozvánku naleznete ZDEDoprovodné akce:
neděle 1.5. 15h - https://fb.me/e/1ttlTCDwO a v úterý 3.5. 17:30 https://fb.me/e/1lQVLhoiC

„Představení projektu autory návrhu z ARCHUM architekti s.r.o. a AQUA PROCON s.r.o.

Autoři vás provedou celým profilem Seifertovy ulice, poukáží na podněty a požadavky veřejnosti z dotazníku, a vysvětlí klíčové části zamýšlených úprav.“

 

Nabídka "doučování" formou studentských kempů projektu Zapoj se

26. 04. 2022

Rádi bychom studentům nabídli možnost se zúčastnit Jarních studentských kempů projektu Zapoj se, během kterých si budou moci žáci zopakovat učivo ze tří „hlavních" předmětů, a to: Matematiky, Českého jazyka a Anglického jazyka.
Celá akce se bude konat online pod vedením zkušených lektorů, s cílem se během víkendu připravit a zopakovat látku na závěrečné testy a u některých žáků ohrožených studijním neúspěchem jej například zvrátit. Jednotlivé předměty se budou vyučovat v blocích, přičemž na každý den je vždy vyčleněn čas na každý jednotlivý předmět.
Účast na kempu je zcela zdarma, jelikož vše je hrazeno z projektu iKAP II a studenti tedy nemusí nic platit.
Jediná potřebná věc je se přihlásit přes registrační formulář, který je k nalezení na této adrese: https://forms.gle/RWxqAtMLnPX1smdr7, který studenti mohou nalézt také na našich sociálních sítích (Instagram: @zapojse). Facebook

Registrace jsou otevřené do 13 .5., tedy před začátkem posledního turnusu.

Termíny jarních kempů:
  • 1. ročník středních školy 30. 4. –1. 5.
  • 2. ročník středních školy 7. 5 – 8. 5.
  • 3. ročník středních školy 14. 5. – 15. 5.
Veškerá látka, která bude vyučována by měla odpovídat RVP a dále na ně navazovat, tak aby se pokrylo co nejvíce z jednotlivých ŠVP jednotlivých škol. Pokud třídní učitelé nebo učitelé předmětů ví o studentech, pro které by tento program byl vhodný, tak jen oceníme, pokud se přihlásí. Kempy jsou totiž určené primárně těm, kteří si nejsou jistí v daných předmětech.

S přáním krásného dne,
Jakub Rychlý
člen dozorčí rady & CFO projektu Zapojse
+420 773 319 015 

Pravidla přijímání žáků z Ukrajiny

25. 04. 2022

Informace a podmínky přijímání žáků - ZDE

ZE ŽIVOTA ŠKOLY

Jazykově poznávací zájezd do Francie 2022

17. 09. 2022 - 24. 09. 2022

Po tříleté pauze jsme opět se studenty měli možnost navštívit v 2. polovině září Francii. Posledním „předkovidovým“ frankofonním zájezdem byla v roce 2019 poznávací Paříž a letos jsme navázali na naši dlouholetou tradici studijních pobytů v Montpellier. 46 studentů našeho gymnázia studovalo po 5 dopolední v jazykové škole Accent Français a odpoledne jsme věnovali výletům po okolí. Takto jsme měli možnost navštívit například přístavní městečko Sète a v nedaleké ústřicové farmě ochutnat tamní pochoutky, projet se lodí po moři a ramenu Malé Rhony, poznat město Arles s jeho římským amfiteátrem a pověstným „žlutým domem“ Vincenta van Gogha atd.

Více ZDE.

“Komunálky pro mladé” - Panelová diskuze s kandidáty na primátora/ku Hl. m. Prahy

15. 09. 2022 - 15. 09. 2022

Pod patronací DDM Prahy 2 proběhla ve čtvrtek 15.9. akce Komunálky pro mladé. Akce se zúčastnili studenti 7.E, kteří se zapojili do panelové diskuse s kandidáty na primátora Prahy. 

Adaptační kurz primy

06. 09. 2022 - 09. 09. 2022

Na začátku školního roku ve dnech 6. - 9. září 2022 proběhnul adaptační kurz prim 1.E + 1.F. Více informací ZDE. 

Fotografie ZDE.

Školní akce a výlety na závěr školního roku

27. 06. 2022 - 29. 06. 2022

Ve dnech 27. - 29.6. 2022 všechny třídy podnikly závěrečné akce a výlety. Fotografie některých akcí si můžete prohlédnout na stránkách jednotlivých tříd, které se neustále aktualizují - ZDE

Exkurze na Stanici přírodovědců

22. 06. 2022

Se skupinou studentů z 2. A a třídou 6. E jsme 6. 6. a 22. 6. 2022 navštívili pražskou Stanici přírodovědců. Studenti si při komentované prohlídce zblízka prohlédli především zajímavé plazy ve sklenících (krokodýla, krajtu, varany…), ale i další zvířata chovaná venku (klokani i s klokáňaty) nebo uvnitř (různé druhy papoušků, opice, nebo činčily).

Simulace jednání Evropského parlamentu

13. 06. 2022

 V pondělí 13. 6. se vybraní studenti septim a sext zúčastnili simulace jednání Evropského parlamentu. V úvodu se ve formě přednášky seznámili s jeho fungováním, poté pracovali v rámci politických frakci. Akce proběhla v budově Magistrátu hl. m. Prahy pod patronaci europoslance Pospíšila.

Návštěva Poslanecké sněmovny

13. 06. 2022

Studenti 7.F navštívili Poslaneckou sněmovnu. Prohlédli si jednací sál a vyzkoušeli si simulaci legislativního procesu.

Závěrečná konference OPEN 51

13. 06. 2022

V pondělí 13.6. se naše škola zúčastnila závěrečné konference projektu OPEN 51.

Každá škola měla různá stanoviště se svým programem a úkoly pro děti. Skupiny dětí různých škol obcházely stanoviště a strávily časově tak 15-20 minut na jednom místě. Naše stanoviště bylo přírodovědné, zaměřené multikulturně. Proto jsme to pojali přes národní rostliny, většinou stromy nebo rostliny spjaté s danou zemí např. jejím pěstováním či využitím. Děti musely zapojit různé smysly a pak vše správně přiřadit a propojit. Náš program doplnilo poznávání a zařazování zvířat na mapě světa a pak následoval Kahoot - kvíz k ověření získaných znalostí. Stanoviště ostatních škol byla spíše technicky zaměřená, např. roboti, počítače, mix hudby, tak se to dobře doplňovalo. Děti vše bavilo a celkově hodnotily akci jako povedenou. 

 

Poznávací zájezd do JIŽNÍ ANGLIE

12. 06. 2022 - 17. 06. 2022

Ve dnech 12. - 17.6. 2022 se třídy 6.e, 6.F, 5.F, 4.E zúčastnily poznávacího zájezdu do Jižní Anglie.

Oproti běžným představám a očekáváním nás od okamžiku odjezdu, po celý pobyt, až do návratu z jižní Anglie provázelo slunečné počasí bez kazu.

Co splnilo očekávání, bylo nevyhnutelné vyčerpání po příjezdu do Brightonu, nutně spojené s dlouhou cestou skrze několik evropských států, celní kontrolou a přepravou Eurotunelem. Tato únava byla však rozptýlena krásami Brightonských Lanes, honosným Royal Pavilion a volným časem stráveným převážně na oblázkové pláži či na Brighton Pier.

Příští den, po zaslouženém odpočinku a seznámení s rodinami, jsme navštívili Portsmouth, kde jsme obdivovali majestátnost lodí Jejího Veličenstva Warrior a Victory, na níž slavně zvítězil a skonal Admirál Nelson. Závěrem dne se naše výprava přesunula do malebného Arundelu a pokochala se hradem a novogotickou katedrálou.

Ráno následujícího dne jsme ve městě Rye prošli věhlasnou Mermaid Street až k St. Mary’s Church, z jejíž návštěvníkům přístupné věže jsme shlédli na celé město a přilehlé okolí. Jedna ze skupin také navštívila Rye Heritage Centre. Příští destinací bylo bitvou proslavené Hastings. Zde se studenti zchladili v pašeráckých jeskyních a znovu se zahřáli při procházce historickým centrem. V Eastbourne (městě, ve kterém studenti jednoho z autobusů byli ubytování u místních rodin) jsme strávili čas na pláži a nakupováním, a celý den byl završen příjemnou procházkou po bílých útesech Beachy Head a koupáním.

Během pobytu ve Spojeném království by bylo hříchem nenavštívit hlavní město. Vyrazili jsme tedy poslední den do sluncem rozpáleného Londýna. Do centra jsme se z Greenwich dopravili téměř vyhlídkovým převozem (z jehož paluby jsme viděli například London Eye či Tower Bridge) po Temži směrem do centra. Vystoupili jsme přímo před Westminsterským palácem, u sochy statečné Boudicy. Cesta, kterou jsme zvolili, byla lemována věhlasnými londýnskými atrakcemi; Westminster Abbey, Buckingham Palace, St. Paul’s Cathedral, Tate Gallery a Leicester & Trafalgar Square. Zpět k autobusu nás dopravila kabinková lanovka levitující nad Temží.

Cesta zpět byla pro jednu ze skupin ozvláštněna přepravou trajektem s doverskými bílými útesy, a Spojeným královstvím vůbec, v zádech.

Turistický klub - Solvayovy lomy

11. 06. 2022

V sobotu 11.6. proběhla druhá akce turistického klubu - Solvayovy lomy – více informací ZDE

Přístupnost

Informace o zpracování osobních údajů
Mapa stránek
Vypnout grafiku
Větší písmo
Prohlášení o přístupnosti