Zapnou grafiku
škola
studium
aktivity
uchazeči
menuButton searchButton
mainpic
Kontakty
Školní jídelna
Školní parlament
Pedagogický sbor
Kariéra
Veřejné zakázky
Povinně zveřejňované informace
Třídy
Historie školy
Jak se u nás studuje
Úspěchy našich studentů
Fotogalerie
Školská rada
Výroční zprávy
GDPR
SPGS
Ke stažení
Suplování
Rozvrh
Zvonění
Formální úpravy prací
Maturitní zkouška
ŠVP a učební plány
Harmonogram školního roku
Předměty
Moodle
Školní řád
Školní poradenské pracoviště
Harmonogram školního roku
Zájmová činnost
Zahraniční zájezdy
Doučování žáků škol
Sportovní a adaptační kurzy
Krátkodobé výjezdy a exkurze
Maturitní ples
Akce školy
DofE
ICT a digitální výuka
OPEN51
Školní akademie
Soutěže a olympiády
Základní informace
Dny otevřených dveří
Přijímací řízení
Představení školy

ZE ŽIVOTA ŠKOLY

Poslední zvonění

28. 04. 2023

V pátek 28.4. proběhlo již tradiční poslední zvonění maturantů. Maturanti si při posledním zvonění připravili pro studenty i učitele dvouhodinový program na školním hřišti. Tradičně nechyběly různé stánky např. s tetováním, malováním na obličej, vzkazy maturantům, občerstvení, tance, sport, tombola i oblíbená dražba nabídek od učitelů od prominutí testu, zápasy až po občerstvení od vyučujících. A své studium zakončili tradičním zvoněním na slaďárenský zvon.

Pálení čarodějnic

21. 04. 2023

Akce Studentského parlamentu "Pálení čarodějnic"

 

 

Akce v době přijímacích zkoušek

13. 04. 2023 - 18. 04. 2023

V době přijímacích zkoušek (13.,14.,17.,18.4. 2023 měly všechny třídy každý den jinou akci. Podívejte se na souhrn ve videu.

 

GYKAS cestuje o jarních prázdninách

05. 04. 2023

Zde máte k dispozici výsledky geoformuláře GYKAS cestuje o jarních prázdninách. Naši studenti i učitelé navštívili opravdu zajímavá místa!

ZDE

Po otevření mapy si klikněte na vybraný bod, zobrazí se místo, fotografie apod.

 

DEBATIÁDA - školní kolo

31. 03. 2023

Debatiáda je turnaj, v němž dvojčlenné týmy soutěží ve schopnosti argumentovat, pojmenovávat aktuální problémy a hledat pro ně řešení.
Ve školním kole hodnotil výkony prim a sekund rozhodčí pořádající Debatní ligy. Do regionálního kola postoupily dva týmy: Adam Hlivka - Jiří Valert a Ella Kreys -Laura Garciová.

Geografický seminář o aktuálních demografických otázkách

28. 03. 2023

V úterý 28.3. byl pro studenty 5.E a 1.A zorganizován odborníky z katedry demografie PřF UK seminář o aktuálních demografických otázkách. Přednáška se týkala vývoje počtu obyvatel, současným demografickým problémům a prognózám ve vývoji.

 

UPCYCLING DAY

27. 03. 2023 - 27. 03. 2023

V rámci projektu Hrdá škola, kterého se jako škola zúčastňujeme (https://schoolsunited.cz/projekt-hrda-skola) zorganizoval Studentský parlament den UPCYCLING DAY - pro všechny třídy zástupci parlamentu zajistili přednášku o třídění odpadů. Kromě přednášky probíhá ve všech třídách vlastnoruční výroba košů na tříděný obsah.

Čtení pomáhá

13. 03. 2023

Studenty naší školy motivujeme k zapojení do Projektu Čtení pomáhá.
Tento celorepublikový projekt podporuje čtenářství a zároveň umožňuje dětem podílet se na charitativní činnosti. Děti jsou k četbě motivovány finanční odměnou 50 korun, kterou však nezískávají pro sebe, ale věnují ji na charitu. Každý rok se tak různým nadacím rozdělí 10 miliónů korun. O tom, kdo pomoc obdrží, rozhodnou právě dětští čtenáři.

Každý z čtenářů, který se zaregistruje na webových stránkách projektu (www.ctenipomaha.cz), přečte některou z doporučených knih a správně zodpoví kontrolní otázky k dané knize, získává kredit 50 korun. Ten pak věnuje na některou z nabízených konkrétních charitativních akcí.

V letošním roce podpořilo Sdružení přátel Gymnázia Karla Sladkovského tento projekt  ve třídách prima E a prima F vypsáním finanční odměny za nejvyšší počet  přečtených knih. Možnost zaregistrovat se a přečíst co největší počet titulů potrvá až do 20.6. 2023, vítězové budou vybráni pro každou třídu zvlášť. Celkově tuto soutěž podpořilo SPGS částkou 1800 Kč.

 

Divadelní představení G.Orwell Animal Farm

09. 03. 2023 - 10. 03. 2023

Téměř celé vyšší gymnázium během dvou dnů navštívilo představení v angličtině Animal Farm od Gerorge Orwella. Farma zvířat je alegorická satirizující novela George Orwella, ukazující formou bajky politické vztahy a děje mezi lidmi. Autor se důsledně vyhýbá vysvětlujícím komentářům, ale vzhledem k době napsání díla je nejzjevnější podobenství se stalinskou degenerací Sovětského svazu

Přístupnost

Informace o zpracování osobních údajů
Mapa stránek
Vypnout grafiku
Větší písmo
Prohlášení o přístupnosti