Zapnou grafiku
škola
studium
aktivity
uchazeči
menuButton searchButton
mainpic
Kontakty
Školní jídelna
Školní parlament
Pedagogický sbor
Kariéra
Veřejné zakázky
Povinně zveřejňované informace
Třídy
Historie školy
Jak se u nás studuje
Úspěchy našich studentů
Fotogalerie
Školská rada
Výroční zprávy
GDPR
SPGS
Ke stažení
Suplování
Rozvrh
Zvonění
Formální úpravy prací
Maturitní zkouška
ŠVP a učební plány
Harmonogram školního roku
Předměty
Moodle
Školní řád
Školní poradenské pracoviště
Harmonogram školního roku
Zájmová činnost
Zahraniční zájezdy
Doučování žáků škol
Sportovní a adaptační kurzy
Krátkodobé výjezdy a exkurze
Maturitní ples
Akce školy
DofE
ICT a digitální výuka
OPEN51
Školní akademie
Soutěže a olympiády
Základní informace
Dny otevřených dveří
Přijímací řízení
Představení školy

AKTUALITY

Den otevřených dveří

Druhý den otevřených dveří se uskutečnil ve středu 20. 2. 2019 v čase od 17:00 do 19:00. V 17:15 proběhla v aule prezentace gymnázia a setkání s vedením školy. Od 18:00 následovala možná prohlídka prostor spojená se zajímavým programem v jednotlivých odborných učebnách.


Vedení školy a celý pedagogický sbor Gymnázia Karla Sladkovského Vám děkuje za zájem a hojnou účast.

 Den otevřených dveří

Maturitní ples gymnázia

Ve středu 9. 1. 2019 proběhl již tradičně v sále pražské Lucerny 64. maturitní ples, jehož součástí byla imatrikulace žáků primy a  1. ročníku gymnázia.

 

Česká mše vánoční

Stejně jako každý rok si i letos všichni studenti i učitelé mohli poslechnout Českou mši vánoční od Jana Jakuba Ryby pod vedením Mgr. Václava Revendy v kostele Nejsvětějšího Srdce Páně na náměstí Jiřího z Poděbrad.

Děkovný certifikát pro třídu 5.E

 za příspěvek na konto nadace Život dětem, zde.

Návštěva amerického diplomata

Beseda s americkým diplomatem

Dne 30. listopadu 2018 navštívil naši školu diplomat Douglas Morrow, který působí na Velvyslanectví Spojených států amerických v ČR jako zástupce kulturního atašé a zároveň jako ředitel sítí Amerických center v České republice. Setkání bylo organizováno pomocí Kabinetu anglického jazyka a zúčastnili se ho studenti ze septim a oktáv.

Přátelská a velmi zajímavá diskuze proběhla na téma „Multikulturní vztahy a aktuální problémy dnešního světa“. Studenti byli také seznámeni s možnostmi jak se vzdělávat, pracovat i cestovat po USA.

Zájezd do Rakouska (Linz a Mauthausen)

Mauthausen

V rámci výuky NĚMECKÉHO JAZYKA byl do programu ve školním roce 2018/2019 zařazen jednodenní tematický zájezd (11.10.2018) se zaměřením na reálie Rakouska. Cílovými destinacemi byly koncentrační tábor MAUTHAUSEN a Muzeum budoucnosti AEC LINZ. Zájezdu se účastnili studenti vyššího gymnázia, především septimy a oktávy.

Cílem bylo umožnit studentům nejen uplatnit jazykové dovednosti, ale také se seznámit jak s minulostí, tak současnosti jedné z německy mluvících zemí - RAKOUSKA, jejíž historie je s naší úzce spjata. V moderním a interaktivním muzeu měli možnost nahlédnout do budoucnosti.

Fotogalerii naleznete zde.

Studijní pobyt v jihofrancouzském Montpellier

MontpellierV rámci výuky FRANCOUZSKÉHO JAZYKA byl na začátek školního roku 2018/2019 zařazen vícedenní studijní zájezd do Montpellier, který se uskutečnil v termínu 8. - 15. 9.2018 . Zářijové návštěvy Francie se už staly naší tradicí a my tedy máme zdárně za sebou další jednu z nich.

Foto  ZDE.      Více informací  ZDE. 

 

Expedice Gruzie 2018

Gruzie

Již tradičně se několik studentů našeho gymnázia vydalo do Gruzie, kde navštívili hory, kláštery, partnerskou školu a setkali se s lidmi s obrovským srdcem. Studenti na škole připravíli Gruzínský den - 13.12.2018.

 

Nová verze Bakaláři

Upozorňujeme žáky i rodiče, že po přechodu na novou verzi Bakalářů je webová aplikace přístupná na nové adrese: https://gykas.bakalari.cz

Výsledky druhého kola přijímacího řízení do čtyřletého studia pro školní rok 2018/ 2019 najdete v rubrice přijímací zkoušky.

Gymnázium Karla Sladkovského se řadí mezi nejlepší pražská gymnázia.

Úspěchy našich studentů v různých vědomostních soutěžích si můžete prohlédnout zde.

Úspěšnost našich absolventů u přijímacích zkoušek na VŠ se pohybuje kolem 95 %.

Učební plán vychází ze ŠvP a z generalizovaného učebního plánu MŠMT ČR.

O důležité informace již nepřijdete!

Nasdílejte si náš veřejný kalendář gymnazium.sladkovskeho@gmail.com a budete tak mít všechny aktuality vždy při ruce.

ŠVP

ŠVP je k nahlédnutí v kanceláři školy.

ZE ŽIVOTA ŠKOLY

Čtení pomáhá

13. 03. 2023

Studenty naší školy motivujeme k zapojení do Projektu Čtení pomáhá.
Tento celorepublikový projekt podporuje čtenářství a zároveň umožňuje dětem podílet se na charitativní činnosti. Děti jsou k četbě motivovány finanční odměnou 50 korun, kterou však nezískávají pro sebe, ale věnují ji na charitu. Každý rok se tak různým nadacím rozdělí 10 miliónů korun. O tom, kdo pomoc obdrží, rozhodnou právě dětští čtenáři.

Každý z čtenářů, který se zaregistruje na webových stránkách projektu (www.ctenipomaha.cz), přečte některou z doporučených knih a správně zodpoví kontrolní otázky k dané knize, získává kredit 50 korun. Ten pak věnuje na některou z nabízených konkrétních charitativních akcí.

V letošním roce podpořilo Sdružení přátel Gymnázia Karla Sladkovského tento projekt  ve třídách prima E a prima F vypsáním finanční odměny za nejvyšší počet  přečtených knih. Možnost zaregistrovat se a přečíst co největší počet titulů potrvá až do 20.6. 2023, vítězové budou vybráni pro každou třídu zvlášť. Celkově tuto soutěž podpořilo SPGS částkou 1800 Kč.

 

Divadelní představení G.Orwell Animal Farm

09. 03. 2023 - 10. 03. 2023

Téměř celé vyšší gymnázium během dvou dnů navštívilo představení v angličtině Animal Farm od Gerorge Orwella. Farma zvířat je alegorická satirizující novela George Orwella, ukazující formou bajky politické vztahy a děje mezi lidmi. Autor se důsledně vyhýbá vysvětlujícím komentářům, ale vzhledem k době napsání díla je nejzjevnější podobenství se stalinskou degenerací Sovětského svazu

Turistický klub

05. 03. 2023

Další akce turistického klubu. Tentokrát na Závist - opidum a rozhlednu.

Exkurze do památníku "Pečkárna"

28. 02. 2023

Studenti kvart navštívili ve dnech 28.2. a 3.3. památník "Pečkárna". Památník českého odboje 1939 – 1945 je v bývalém Petschkově paláci. Za války zde bylo sídlo řídící úřadovny gestapa v Čechách. Tisíce českých antifašistů zde byly podrobeny výslechům a mučení. Všechny prostory v suterénu byly v roce 1985 upraveny jako Památník českého odboje se stálou expozicí.

Jak se dělá ZOO

22. 02. 2023

22. února proběhla v aule gymnázia velice zajímavá přednáška pana Petra Fejka na téma: Jak se dělá ZOO. Petr Fejk působil jako učitel literatury na Gymnáziu v Praze, byl také ředitelem České národní budovy v New Yorku, známější je však jako dlouholetý ředitel pražské zoologické zahrady, která pod jeho vedením prošla výraznou modernizací a podle časopisu Forbes se zařadila na místo 7. nejlepší zoo na světě.  Ve funkci ředitele pražské zoo působil mezi lety 1997–2009. Byl prvním „neodborníkem“ ve vedení zoologické zahrady. Do povědomí lidí se dostal výraznou modernizací zoologické zahrady a úsilím o její obnovení po ničivé povodni v roce 2002. Žáci zhlédli zajímavé fotografie z ničivých povodní, vyslechli si poutavé vyprávění o tom, jak těžké byly začátky bývalého učitele, který nastoupil do největší české zoo a musel vést několik set zaměstnanců, vylepšil podmínky pro zvířata, bojoval s byrokracií. Během poutavého dvouhodinového výkladu se s žáky i vyučujícími pan Fejk podělil o své zážitky a zkušenosti, které získal během svého působení na postu ředitele pražské zoo v letech 1997-2009. Součástí přednášky bylo povídání nejen o pozitivních zkušenostech, ale i o negativních zážitcích. Tím zřejmě nejhorším byla povodeň, která postihla Zoo Praha v létě 2002.

Návštěva Ústřední knihovny v Praze + beseda "Autoři fantasy literatuty"

17. 02. 2023

Tentokrát knihovnu navštívila celá třída 1.F

Lyžařský kurz sekundy 2023

05. 02. 2023 - 10. 02. 2023

Ve dnech 5. - 10.2. 2023 se 55 studentů sekund zúčastnilo lyžařského kurzu na chatě Portášky v Krkonoších. Po celý týden byl rovnoměrně rozložený program na sjezdové i běžecké lyžování. V prvních dnech před večeři probíhal nácvik střelby po skupinkách. Večerní program informace k pohybu na horách, na sjezdovkách, oblečení, druhy lyží, losováni závodů a vyhlašování k tomu každý den nějaké hry.
Třetí den v rámci odpočinkového půldne proběhl štafetový závod v biatlonu. Cca 300m běh a následně 5 střel, za netrefený terč trestné kolečko. Štafeta 5členných vylosovaných týmů. Na závěr proběhly i 
závody na sjezdovkách-obří slalom, sjeli všichni včetně těch, co stáli poprvé na lyžích. Stejně tak proběhnul závod na běžkách, kdy studenti zúročili nabyté dovednosti při celodenním výletě. Poslední večer byl ve znamení společenské párty.

Přístupnost

Informace o zpracování osobních údajů
Mapa stránek
Vypnout grafiku
Větší písmo
Prohlášení o přístupnosti